YÜKLENİYOR ...
T.C ATAKUM BELEDİYESİ
HABERLERİ
başkan köşesi
SERHAT TÜRKEL
ATAKUM BELEDİYE BAŞKANIAtaçocuklu miniklerden ‘Geri Dönüşüm’ defilesi
01/05/2022
Atakum Belediyesi ‘Dünya Çevre Haftası’nı birbirinden özel etkinliklerle kutluyor. Belediyenin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Ataçocuk Çocuk Gelişim Merkezi iş birliğiyle, Çobanlı İskelesi’nde ‘Sıfır Atık Defilesi’ gerçekleştirildi.
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ÇEVRE FARKINDALIĞI
Defilede, minik öğrencilerin atık malzemelerden hazırladığı kostümler, süs eşyası, oyuncaklar ve işlevsel kutular sergilendi. Ataçocuk'un 3-6 yaş aralığındaki öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde oluşturdukları sıfır atık tasarımlarıyla, katılımcılardan tam not aldılar.
“ÖĞRENCİLERE TEBRİK”
Atakum Belediye Başkan Yardımcısı Suat Yıldız, Özel Kalem Müdürü Gökhan Çakır ve birim müdürleri, etkinliğe katılan öğrencilerle bir araya gelerek çalışmalarından dolayı tebrik ettiler. Plastik kutu, şişe kapağı, karton ve naylon poşet gibi çok sayıda atık malzeme, öğrencilerin hayal güçleriyle yeniden şekillendirilip kullanıma kazandırıldı. Öğrenciler atık malzemelerden hazırladıkları tasarımları, çevreyi korumaya yönelik özlü sözlerin yer aldığı pankartlarla sundular.